Paschální bohoslužby Jeho Vysokopřeosvícenosti Michala arcibiskupa pražského a českých zemí.

21.04.2017

V Chrámu Zesnutí Přesvaté Bohorodice na Olšanských hřbitovech v Praze 3, sloužil arcibiskup Michal, společně s místními duchovními, v noci ze soboty na neděli (15.4.-16.4.2017) Půlnoční s průvodem kolem chrámu, dále Jitřní a Svatou liturgii. Na závěr Paschální bohoslužby vladyka Michal pozdravil duchovenstvo a přítomné věřící se svátkem Svaté Paschy a společně s místními duchovními posvětil věřícím jejich Velikonoční pokrmy.


 


 Ve Svátek Vzkříšení Pána Našeho Ježíše Krista (v neděli 16.4.2017 v 10:00 hodin), arcibiskup Michal zavítal do Chrámu Zvěstování Přesvaté Bohorodice Na Slupi, v Praze 2, kde byl přítomen na sv. liturgii, v době které se četlo Evangelium církevněslovansky, česky, ukrajinsky a vladyka Michal četl v němčině.

Na jejím konci, ve dvoře chrámu, přečetl modlitby svěcení Velikonočních pokrmů a společně s místními duchovními tyto posvětil.


 


 Na Velikonoční pondělí dne 17.4.2017 arcibiskup Michal odsloužil archijerejskou svátou liturgii v Chrámu sv. Ducha v Trnové (okres Praha-západ). Na jejímž konci přednesl promluvu a pozdravil všechny se svátkem Vzkříšení Pána Našeho Ježíše Krista.


 


Dne 18.4.2017 arcibiskup Michal sloužil archijerejskou svátou liturgii v ženském Monastýru sv. Václava a Ludmily v Loděnicích u Berouna. Na konci svého kázání pozdravil se svátkem Svaté Paschy igumenu Valentinu s sestrami a modlící se lid.

Igumena Valentina následně při svém děkovném slově obdarovala vladyku Michala a přítomné duchovní Velikonočními vajíčky (kraslicemi).


 


 


Další noviny
© 1999-2017 PRAŽSKÁ EPARCHIE
 oficiální stránky pražské eparchie
  Šárecká 1065/36 Praha 6 - Dejvice
  mail: info@pravoslavnacirkev.cz, tel: +420 224 315 015
realizace: doublev design studio