Z programu bohoslužeb a dalších aktivit arcibiskupa Michala v červnu 2017

20.06.2017

4. 6. 2017

Arcibiskup Michal sloužil svatou liturgii na svátek Svaté Trojice (Padesátnice) v chrámu sv. Kateřiny Alexandrijské v Praze 2.

5. 6. 2017

Vladyka Michal sloužil svatou liturgii v Den Svatého Ducha v monastýru svatých Václava a Ludmily v Loděnici, po níž se konal průvod a posvěcení polí a vinic.

6. 6. 2017

Vysokopřeosvícený vladyka Michal jednal na rumunském velvyslanectví ohledně dřevěného chrámu v Mostě.

7. 6. 2017

Vysokopřeosvícený vladyka Michal, ve své rezidencí v Šárecké 36, Praha 6, přijal duchovního a věřící ze své bývalé farnosti Schweinfurt v Německé spolkové republice.

9. 6. 2017

Vysokopřeosvícený vladyka Michal se zúčastnil recepce na velvyslanectví Ruské federace a poté navštívil rozestavěný chrám PCO Mukařov.

11. 6. 2017

Vladyka Michal navštívil PCO Pardubice. Během liturgie udělil právo k nošení „palice“ prot. Alexandru Chelnokovi a na konci svaté liturgie vyznamenal o. Alexandra, starostu a tajemníka MO Pardubice VI. pamětními medailemi sv. muč. Gorazda.

12. 6. 2017

Vladyka Michal dopoledne navštívil chrámy v Hořesedlích a Hořovičkách, které se za finanční pomoci eparchie opravují.

Odpoledne jednal na magistrátě města Most ohledně dřevěného chrámu a pozemků.

15. 6. 2017

Vladyka Michal navštívil husitskou modlitebnu v Trutnově, kde se konají pravoslavné bohoslužby. Dále navštívil náš chrám sv. Iliji v Jaroměři-Josefově kde jednal o oplocení chrámového pozemku.

18. 6. 2017

Vladyka Michal sloužil v katedrálním chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Praze 2 archijerejskou svatou liturgii, na jejímž konci vyznamenal mit. prot. Sergie Gutenka a kozáckého plukovníka Michaila Dzyubu pamětní medailí sv. muč. Gorazda. Dále se s duchovenstvem zúčastníl slavnostního položení věnců u památníku parašutistům, zabitým v souvislosti s atentátem na R. Heydricha. Pietní akt dále pokračoval panychidou v chrámu, které se zúčastnili také předseda vlády Mgr. Bohuslav Sobotka, místopředseda vlády MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA, ministr obrany MgA. Martin Stropnický, ministr kultury Mgr. Daniel Herman a další představitelé politického a kulturního života. Poté proběhla pietní vzpomínka přímo v kryptě chrámu.

.